kosik

Váš košík je prázdný.

Uživatel nepřihlášen :

Co je to gizmo?

To mě taky napadlo, když jsem poprvé uviděla tento název....a tak jsem začala hledat a našla.. spirálkovací kolotoč, nebo jednoduše - spirálkovač. A dají se sním dělat doslova zázraky.

Jak si tedy vyrobit nějaký krásný šperk? Tady je návod.

Tak tedy, nejlépe se dělá z drátku průměru 0,5mm - měkkého, aby se dobře stáčel. Můžete si vystačit pro zkoušku i s pletací jehlicí, ale pro tuto techniku existuje velmi jednoduchá pomůcka, říká se jí u nás hlavně spirálkovač nebo gizmovací kolotoč :o) - je to jednoduché nezlomitelné, dřevěné či kovové "účko", které má na obou ramenech vyvrtanou dírku, jíž se protáhne něco jako jehlice - tvrdý silný neohebný drátek, na jehož konec se připevní drátek.

Po připevnění drátku tedy protáhnete navíjecí tyčku (jehlici) dírkami ve stojánku "účku" a začnete namotávat drátek na tuto jehlici, až vytvoříte pružinku, kterou odstřihnete, svléknete a máte hotovou základní jednotku - první pružinu, kterou můžete rozstříhnout i na menší. Těmito pružinkami protáhnete znovu drátek - stejnou i jinou barvu, záleží na fantazii a barevnosti šperku - a tento drátek znovu připevníte na natáčecí jehlici, kterou znovu protáhnete dírkami v "účku". Uděláte prvních pár oček, pro pevný okraj korálku jenom samotným drátkem a po prvních pár očkách přisunete k natáčecí jehlici navlečenou pružinku a začnete na natáčecí jehlici namotávat pružinku. Až ji namotáte celou, zakončíte zase namotáním pár oček samotným drátkem, ustříhnete, stáhnete a tak vytvoříte základní gizmo korálek, s nimiž si pak dělejte, co Vaše fantazie dovolí.

Takže milé tvořilky, pusťte se do díla pak na Facebooku chceme  vidět fotomomenty.

Autorka: Marieta Šimková, Renata Slaná

 Zajímavé články